توصیه های واحد R&D  شرکت سلیم رام در رابطه با مراقبت از پوست 

 قانون سوم پاک کننده های ملایم پوست 

آب فراوان ترین و در دسترس ترین پاک کننده است . چربی ها در آب حل نمی شوند . لذا آب قادر به تمیز کردن چربی و روغن وآلودگی های چرب نیست . بشر از۲۵۰۰سال قبل از میلاد ازصابون برای حل این مشکل استفاده کرده است.

صابون قدرت پاک کنندگی خوبی دارد، اما بسیار قلیایی بوده و PH 9-10 آن بسیار از PH 5 پوست بالاتر است. صابون معمولی علاوه بر ازبین بردن چربی و آلودگی های چرب پوست، به چربی های خود پوست نیز آسیب میرساند. صابونهای کرم دار و صابونهای گلیسیرینه نیز تولید میشوند . این صابونها به خصوص صابونهای کرم دار از صابونهای معمولی بهترند، اما به هرحال صابون بوده و معایب صابونها را دارند، از جمله:

  نیاز به آب

  زدودن بیش از حد چربی از سطح پوست

  ایجاد خشکی، التهاب، قرمزی و کشیدگی در پوست

  قلیایی نمودن پوست (این مساله باعث جداسازی سلول های لایه های خارجی پوست از سلول های مجاور می شود).

بیشتر بدانیم:   ۱۲+۱ قانون طلایی برای مراقبت از پوست ( شناخت نوع پوست )

پاک کننده های صورت به دو دسته بدون « نیاز به آب » و پاک کننده های  « با نیاز به آب » تقسیم میشوند . یعنی برخی از پاک کننده ها برای تمیز کردن صورت نیاز به آب ندارند . کافی است این نوع پاک کننده ها را آغشته به پنبه کرده و روی صورت بکشید . صورت شما بدون مصرف آب تمیز میشود. این نوع پاک کننده ها بویژه برای پاک کردن آرایش صورت مناسبند.

کسانی که « چندین بار » در طول روز آرایش خود را پاک میکنند بهتر است از پاک کننده های « بدون نیاز به آب » استفاده کنند . این پاک کننده ها آرایش صورت را به خوبی پاک کرده و همچنین کمتر پوست را خشک می کنند . بعد از پاک کردن با این پاک کننده ها یک لایه محافظ بر روی پوست باقی می ماند لازم به شستن و از بین بردن این لایه محافظ نیست. این لایه محافظ خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست دارد و نیازی به پاک کردن آن با آب نیست.

شیر پاك كن ها از قدیمی ترین محصولات پاك­ كننده آرایش هستند. شیر پاک کن ماندانا با استفاده ازنرمترین و سبک ترین روغنهای معدنی، حیوانی و گیاهی برای تمیز نمودن انواع پوست طراحی شده و قادر است چربی ها و اجرام موجود در منافذ پوست را بیرون کشیده و باعث رفع آسیب­ های وارده به پوست گردد.

 

 نکات ضروری هنگام پاک کردن صورت

براي پاك كردن آرايش يك تكه پنبه يا پد پنبه اي را به مواد پاك كننده آغشته كنيد و روي پوست صورت، اطراف چشم و گردن خود بكشيد. در صورتي كه با اين روش، آرايش شما پاك نشد، چند نقطه از ماده پاك كننده را در چند جاي صورتتان بگذاريد، سپس با يك گلوله پنبه مرطوب آن را در تمام صورتتان پخش كنيد با اين روش حتي مواد آرايشي نفوذ كرده به منافذ پوستتان نيز خارج ميشوند .

در صورتي كه اصلا آرايش نمي كنيد، لازم است شما هم در پايان روز، صورتتان را با يك پاك كننده ملايم تميز كنيد تا بقاياي گرد و غبار و آلودگي هاي هوا از روي سطح پوست شما پاك شوند. اين روش از چرب شدن پوست شما و جوش زدن آن جلوگيري ميكند. تميز كردن منظم پوست آن را براق و سالم ميكند .

 

پاك كننده هايي را كه در آن الكل به كار رفته است، خريداري نكنيد. اين پاك كننده­ها گرچه باعث ميشوند در سطح پوستتان احساس تازگي كنيد ولي در طولاني مدت موجب خشكي پوست شما ميشوند .

كساني كه پوست حساسي دارند بايد در هنگام خريد پاك كننده ها دقت بيشتري به خرج دهند. ميتوانيد نمونه اين محصولات را روي پوست بازويتان امتحان كنيد و اگر به آن حساسيت نداشتيد، آن را خريداري كنيد. پاك كننده هاي ملايم براي شما مناسبترند .

براي پاك كردن آرايش چشمانتان، از حركات ملايم دستتان روي پوست اطراف چشم استفاده كنيد چون پوست اين نواحي بسيار حساس است و امكان آسيب ديدن و چروك خوردن آن زياد است.

 

 

هم چنین مطالعه کنید:   توجه ویژه به مناطق آسیب پذیر و لطیف پوست ( شناخت لب )