کرم روغن شترمرغ ماندانا  

 روغن شترمرغ مایعی به رنگ زرد روشن است که از چربی انباشته در زیر پوست این پرنده جمع آوری می شود. زمانی که چربی جمع آوری شد, از صافی های متعددی عبور داده می شود و فرآیند می شود تا روغن خالص به دست آید. روغن زیر شکم شترمرغ، اصلی ترین ماده موثره موجود در این کرم است که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳،۶، ۹ و نیز اسیدهای پالمتیک، استئاریک، اوریک، لینولتیک، آرشیدونیک و پلامیتولئیک است که برای پوست انسان ضروری می­باشد، ولی بدن انسان قادر به ساخت این اسیدهای چرب نیست.

این روغن که یکی ازموثرترین روغنهای درمانی جهان است ریز مولکول بوده و تقریبا شبیه اسیدهای چرب موجود در پوست انسان می­باشد. با حل کردن این روغن در کرم ماندانا مولکولهای آن ریزتر شده و توسط کرم به راحتی به اعماق پوست منـتقل و به سلامت لایه های پوستی کمک می کند، بطوریکه بدون چربی دادن به پوست و یا مسدود نمودن منافذ پوست استفاده از مواد مغذی را ممکن می سازد. این روغن غنی از اکسیژن است و به همین علت باعث افزایش گردش خون درپوست میشود. مطالعات نشان می دهند که استفاده از روغن شترمرغ بر روی پوست به افزایش تعداد سلول های سالم پوست کمک می کند. این روغن موجب کاهش چین چروک پوست و بهبود آسیب ناشی از آفتاب می شود.

این محصول برای درمان بیماری های پوستی مانند آلوپسی، روزاسه، تولید کم رنگدانه پوست، زونا و التهاب پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کرم روغن شترمرغ به دلیل اثر ضد درد، سطوح آنتی اکسیدانی و توانایی نفوذ به عمق پوست، برای زخم های کوچک، بریدگی، سوختگی ها یا کبودی قابل استفاده است. این کرم به تخفیف درد زخم های کوچک کمک می کند و محتوای آنتی اکسیدانی آن از آسیب مضاعف پوست جلوگیری می کند.

 مواد تشکیل دهنده کرم روغن شترمرغ ماندانا

روغن زیر شکم شترمرغ، روغن آووکادو، روغن سفیده نهنگ، کره کاکائو، کلسترول، موم زنبورعسل، ویتامین A ، ویتامین E و ویتامین C، گلیسیرین، پارافین، اسیداستئاریک، ستیل الکل و افزودنیهای مجاز دیگر.

 موارد مصرف کرم روغن شترمرغ ماندانا

  رفع لک و چین وچروک پوست

 شفاف کننده پوست صورت

 احیاء و بازسازی سلولی

 درمان ترکهای پوستی

 رفع کبودی دور چشم

 التیام بخش جراحات و سوختگیها

 ضد التهاب پوستی

  التیام بخش دردهای عضلانی

کرم روغن شترمرغ برای اولین بار در ایران توسط شرکت سلیم رام با نام تجاری ماندانا، با نشان سیب سلامت به شماره ” ۱۶/۱۸۴۰۶ب”  تولید گردید.