توصیه های واحد R&D  شرکت سلیم رام در رابطه با مراقبت از پوست 

 قانون چهارم : ضرورت لایه برداری 

لایه برداری، بخش مهمی‌ در مراقبت از پوست است. در این روش سلول های مرده (پوست قدیمی) از سطح بیرونی پوست (لایه اپیدرم) برداشته شده و باعث ایجاد راهی برای سلول های جدید، از زیر اپیدرم به سطح می‌شود. با افزایش سن قدرت پوست برای دفع سلول های مرده کاهش پیدا می کند و این سلول‌های مرده بیشتر روی پوست تجمع می‌کنند و اهمیت لایه برداری بیشتر می شود. همچنین در هنگام از بین رفتن سلولهای مرده‌ی پوست، آلودگی‌های عمقی، سموم و چربی‌هایی که باعث جوش زدن می‌شوند هم از بین می روند و لکه‌های پوستی را کم رنگ و جذب محصولات مراقبت از پوست را بهتر می کند.

دو نوع اصلی لایه بردار وجود دارد:

  فیزیکی 

شیمیایی

 لایه بردارهای فیزیکی:

محصولاتی هستند که با تماس با سطح پوست، سلولهای مرده را کنار می‌زنند، که معمولا به کمک دستها هم این کار انجام می‌شود. هر چیزی از لایه بردارهای حاوی شکر یا نمک، تا برسهای لایه بردار، در دسته‌ی لایه بردارهای فیزیکی قرار می‌گیرند.

 لایه بردارهای شیمیایی:

شامل ماسکهای صورت و محصولاتی هستند که پوست مرده را بوسیله ترکیبات فعال مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی یا بتاهیدروکسی کنار می‌زنند. رایج‌ترین اسید مورد استفاده اسید گلایکولیک است که نسبت به دیگر اسیدها مثل اسید استیک بهتر است. اینها معمولا در فرم کرم تولید می‌شوند و سلولهای خشک سطح پوست را از بین می‌برند.

با استفاده از لایه بردار و زدودن آلودگی‌ها از سطح پوست؛ کرم چین و چروک، کرم صورت، محلول ضد آکنه یا ماسک صورت شما موثرتر از قبل عمل خواهد کرد، زیرا اجازه نفوذ به زیر سلول‌های پوستی صادر شده و سلول‌های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود. لایه بردار صورت، پوست را زیبا و جوان کرده و درخششی زیبا به آن می‌بخشد.

 مزایای لایه برداری

 کاهش منافذ پوست

 جوانسازی پوست

 شفاف شدن پوست

 کاهش لکه ها

 نکاتی که هنگام لایه برداری باید رعایت کنید

  از لایه بردار‌ها فقط یک یا دوبار در هفته استفاده نمائید و همیشه بعد از لایه‌برداری و زدودن سلول‌های مرده از سطح پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده نمائید (غیر ازشب) زیرا پوست نسبت به نور واکنش نشان خواهد داد.

  همیشه بهترین لایه بردار را انتخاب کنید. البته این به معنای گران‌ترین نوع نیست، بلکه منظور مناسب‌ترین، برای پوست شماست. شاید مجبور شوید چند محصول مختلف را امتحان کنید تا اینکه متوجه شوید کدام برای پوست شما مناسب‌تر است، اما در نهایت این امتحان کردن‌ها، ارزشمند خواهد بود.

 

   

  لایه بردار خود را در حمام نزدیک دوش یا وان بگذارید. فقط در این صورت فراموش نمی‌کنید که از آن استفاده کنید و در نتیجه درخشش پوستتان هم حفظ خواهد شد.

صورت خود را خوب بشویید. مطمئن شوید که تمام مواد لایه بردار از پوست شما پاک شده است؛ هنگامی که تمامی مواد کاملا شسته شود، پوستی لطیف و نرم خواهید داشت.

پوست خود را خشک کنید. پوست خود را با حوله‌ای نرم، در کمال ملایمت خشک کنید و با محصولاتی که روزانه برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنید، ادامه دهید.

بعد از اینکه از پوست خود لایه برداری کردید و سلول های مرده را از سطح آن پاکسازی کردید؛ چند ساعت بعد یا یک روز بعد بهترین زمان استفاده از ماسک صورت است. دیگر سلول مرده ای روی پوست خود ندارید تا سد راه رسیدن ماسک صورت به منافذ پوست و پاکسازی آن شود. در نتیجه بهترین نتایج را در استفاده از ماسک صورت خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید که لایه بردار، تفریح و سرگرمی نیست و اگر با دقت و درست صورت نپذیرد، آسیب‌های جدی به پوست وارد می‌آورد. برخی از افراد با استفاده افراطی و خشن از لایه بردار‌ها موجبات صدمات و خراش‌ را بر پوست فراهم می‌کنند.