توصیه های واحد R&D  شرکت سلیم رام در رابطه با مراقبت از پوست 

کرم دور چشم 

 

پوست اطراف چشم حساس تر و نازک تر از سایر نقاط صورت بوده و غدد چربی کمتری دارد, به همین خاطر به رطوبت بیشتری نیاز دارد. پوست حساس اطراف چشم باید حتما در برابر اشعه آفتاب محافظت شود. البته دیگر نقاط صورت و بدن نیز به این مراقبت نیاز دارند.

کرم‌های دور چشم حاوی مواد مرطوب‌کننده، ویتامین A، C، E و در مواردی لایه‌بردارهای بسیار ضعیفی هستند که نقش بافت‌سازی دارند. از این نوع کرم‌ها می‌توان هم در طول روز و هم شب قبل از خواب استفاده کرد. برخی از کرم‌های دور چشم خواص ضدآفتاب هم دارند که البته مخصوص روز هستند. بهتر است کرم دور چشم شامل هیچ گونه مواد عطری نباشد و PH آن نیز نزدیک به PH پوست باشد. این کرم ها برای پوست حساس دور چشم سبکتر هستند و به چشمها احساس سبکی میدهند، در صورتی که اگر از کرم های معمولی برای دور چشم استفاده کنید به شما احساس چسبندگی و سنگینی دور چشم میدهد.

مواد موثره کرم های دور چشم

امگا ۳ یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان برخی چربی‌ها وجود دارد و ویژگی‌های خاصی دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده‌اند که اولاً برای ادامه حیات بدن کاملاً ضروری است و ثانیاً چون توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، حتماً باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌ها تأمین شود.چربی‌های ضروری امگا ۳ و امگا ۶ همچنین می‌تواند به ساخت غشاهای سلولی سالم بدن کمک کند.

ویتامین A که این ویتامین به طور کلی رشد، حفظ و عملکرد پوست را بهبود بخشیده و به کاهش چروک و بهبود ظاهر پوست کمک شایانی می کند. با انجام مطالعات متعدد نقش آن به خوبی در کاهش پیری زودرس ناشی از نور و دیگر درماتوزها مشخص شده است. مکانیزم عمل این ویتامین خوب شناخته نشده است، ولی اثر آن در رشد، تکثیر و تمایر سلولی ثابت شده است. به طور کلی این ویتامین سبب افزایش فعالیت آنزیم های موجود در پوست، تحریک رشد و تقسیم سلولی، افزایش الاستیسیته، کمک به ترمیم و رفع چروک و آسیب های ناشی از پرتو فرابنفش نور خورشید، تسریع ترمیم زخم، تحریک سنتز کلاژن و نرمال سازی تولید کراتین در پوست می باشد.

یکی از مهم‌ترین و پرقدرت‌ترین مواد ضدپیری، ویتامین C است. ویتامین K نیز یکی از مواد موثره می­باشد که جهت رفع تیرگی دور چشم موثر است. گاهی بعضی از تیرگی های دور چشم بخاطر خونریزیهای خفیف مویرگ های پوست می­باشد که ویتامین K با پیشگیری ازخونریزی مانع تیرگی می­شود. در ضمن چین و چروک‌ها و خطوط چهره و زیر چشم را نیز کاهش می‌دهد.

علاوه بر این‌ها، وجود هرگونه الکل و منتول می‌تواند باعث التهاب پوست شما شود.

علت استفاده از کرم های دور چشم

افزایش خاصیت ارتجاعی و جوان‌سازی پوست

رفع چین و چروک و خطوط ریز دور چشم

رطوبت‌رسانی مناسب به پوست

کاهش و کنترل موثر پف و ورم کردگی دور چشم

کاهش تیرگی (کبودی) پوست و حلقه‌های ناحیه دور چشم

افزایش تغذیه و خون‌رسانی به پوست

 

 

بیشتر بدانیم :  ۱۲+۱ قانون طلایی برای مراقبت از پوست ( شناخت نوع پوست )