توصیه های واحد R&D  شرکت سلیم رام در رابطه با مراقبت از پوست 

 استفاده از رتینول 

 

رتینول فرم کامل ویتامین A است که می­تواند به بقیه انواع ویتامین A تبدیل شود. رتینال و رتینوئیک اسید از دیگر فرم های ویتامین A هستند. ترتینوئین یا رتینA نیز فرم اسیدی ویتامین A می­ باشد. بخش اعظم پوست بدن را کلاژن تشکیل می‌دهد. حدود ۷۷% از وزن خشک بدون چربی درم، از کلاژن تشکیل شده است. کلاژن پروتئینی است که در تقویت و استحکام پوست نقش به‌سزایی دارد. پوست با بالا رفتن سن، نرمی و مقاومت خود را به دلیل تولید کمتر کلاژن از دست می‌دهد. وقتی پوست ما به مرور پیرتر و ضعیف‌تر می‌شود، چین و چروک‌ها خود را نشان می‌دهند. اسید رتینوئیک در پوست ما می‌تواند از شکنندگی و تجزیه کلاژن پیشگیری کند.

 

رتینول به عنوان ماده ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر محصولات مراقبت از پوست دیده می شود. این ماده می تواند متابولیسم سلول های پوستی را تحریک کند و تولید کلاژن را افزایش دهد. رتینول می تواند در داخل پوست جذب شود. زمانی که با آنزیم های خاصی ترکیب می شود، این ماده به ترتینوین تبدیل می شود که شکل اسیدی ویتامین A است و با عنوان اسید رتینوییک نیز شناخته شده است.

 

رتین-A نسخه تجویزی قدرتمندی نسبت به رتینول است و می تواند برای محصولات ضدپیری و آکنه موثرتر و قدرتمندتر عمل کند. این ماده برای افرادی که نوع خاصی از پوست مستعد به آکنه دارند مفید خواهد بود. رتینوئیک اسید تجویزی برای فرآیند ضد پیری و کار بر روی فرم خاصی از آکنه مفید خواهد بود. این ماده بیشتر برای جوش های سرسیاه، سرسفید، کومدون های بسته و منافذ مسدود موثر است.

رتینول ها در برابر نور خورشید پایدار نیستند. این موضوع بدین معنی است که آن ها باید در ظرف سربسته و به دور از نور خورشید قرار گیرند و در شب استفاده شوند.

از آنجایی که رتینول سلول های پوستی را با نرخ سریع تری به سمت سطح می کشد، می توانید باعث پوسته پوسته شدن در برخی از انواع پوست ها شود.

  برای گرفتن بهترین نتیجه از محصولات حاوی رتینول باید:

از زمانی که چین و چروک های پوست نمایان شدند, شروع به استفاده کنید.
مقدار کم (هفته ای یک یا دوبار) به پوست خود بزنید.
از محصولات حاوی رتینول, شب ها استفاده کنید.
استفاده از آن را حداقل به مدت ۴ هفته ادامه دهید.

  مزایای استفاده از مشتقات رتینول :

رشد سلول های جدید را تحریک می کنند.
چروک های پوست را کاهش می دهند.
الاستیسیته یا قابلیت کشسانی پوست را ارتقا می بخشند.
ضخامت پوست را افزایش می دهند.
سرعت شکستن کلاژن پوست را کاهش می دهند.
لکه های تیره ناشی از نورخورشید را روشن می سازد و تولید ملانین را کاهش می دهند .