شیر پاک کن 

پودر ها و سایر مواد آرایشی و رنگی که باعث کثیف شدن پوست می شوند، منافذ آن را نیز مسدود می کنند و ما مجبوریم که به دفعات آن ها را ازسطح پوست پاک  کنیم.  آب و صابون برای بیرون آوردن این ذرات از منافذ پوست کافی و مناسب نیستند بلکه باید موادی بکار ببریم که بتوانند جرم های پوست را گرفته و در نهایت باعث جذب بهتر اکسیژن توسط پوست شوند. این مواد باید دارای اسیدیته ای باشند که با اسیدیته پوست همخوانی داشته و به پوست آسیب نرسانند. این مواد برای برطرف کردن آلاینده های روی صورت هم مناسب هستند.
 
بسیاری از خانم ها صابون ها را به عنوان پاک کننده مناسب می دانند غافل از اینکه صابون ها دارای معایب فراوانی هستند که زدودن بیش ازحد چربی از سطح پوست، ایجاد خشکی و کشیدگی پوست و قلیایی نمودن پوست از جمله معایب آن است. توصیه ما این است که ازصابون و سایر دترجنت های معمولی برای شست و شوی پوست صورت استفاده نکنید و اگر اجباراً از آن استفاده می کنید حتماً بعد از شستشو از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.
شیر پاک کن ماندانا با استفاده از نرم ترین و سبک ترین روغن های معدنی، حیوانی و گیاهی برای تمیز نمودن انواع پوست طراحی شده و قادر است چربی ها و اجرام موجود در منافذ پوست را بیرون کشیده و باعث رفع آسیب های وارده به پوست گردد.
نحوه استفاده از این فرآورده بصورت زدن آن روی نوک انگشت و سپس مالیدن آن روی صورت به شکل دوایر متحدالمرکز به همراه ماساژ ملایم می باشد که درصورت نیاز، عمل فوق دوباره به همان شکل تکرار می شود. سپس با کمی پنبه پوستتان را تمیز نمایید و با آب ولرم آن را بشویید .

برای پاک کردن آرایش چشمانتان از حرکات ملایم تر روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس و آسیب پذیر است.
شما چنانچه اصلاً آرایش نمی کنید هم لازم است در پایان هرروز صورتتان را با شیرپاک کن تمیز کنید تا بقایای گرد و غبار و آلودگی های هوا که جذب پوستتان شده است از روی پوست پاک شوند. اینکار از چرب شدن پوست شما و جوش زدن آن جلوگیری می کند و پوستتان براق و سالم خواهد ماند.
به هیچ عنوان از پاک کننده های حاوی الکل استفاده نکنید. این پاک کننده ها گرچه باعث احساس تازگی روی سطح پوستتان می شوند ولی در طولانی مدت موجب خشکی پوست می شوند.